Soovime Teile tutvustada sellist üritust nagu match show. Meie esimene show toimub juba 7.juunil Puhjas ja korraldamisega tegeleb meie tubli liige Anu Kuura.

Kindlasti on ka Teie seas selliseid, kes päris täpselt ei teagi, mis see match show õieti on. Aga räägime siis natuke sellest! Match show on mitteametlik koertenäitus. Sellest võivad osa võtta nii tõukoerad, kui krantsid. Näitusest osavõtmiseks tuleb koer registreerida(näitusekuulutusel on selleks vajalik info olemas). Registreerimisel märkida, millises võistlusklassis ta võistlema hakkab (alla-või ülepõlve koer, kutsikas või veteran). Kõik osalejad saavad registreerimisnumbri, mis haaknõelaga riietele kinnitada kas õlavarre piirkonda (kohtunikul ja vaatajatel paremini näha) või rinnaesisele. Näitusele tulles tuleks varuda aega – tulla kohale vähemalt pool tundi enne näituse algust, et kiirustamata saada oma osalemisnumber kätte, või – kui pole eelnevalt registreeritud, jõuda seda teha registreerimisaja jooksul. Kuna inimene, kes pole kunagi varem koertenäitusega kokku puutunud, võib segadusse sattuda hindamissüsteemi peale, seletame siinkohal lahti selle, mismoodi hindamine käib. Võtame näiteks kutsikaklassi. Osalevad kutsikad jaotatakse kahte ringi: punasteks ja sinisteks lintideks. Esimese vooru 4 parimat mõlemast ringist lähevad edasi teise vooru ja kohtuvad seal omavahel. Nende seast valitakse 4 parimat kutsikat, kelle seast esikoha saavutanu on kutsikate BIS (Best In Show) I ehk näituse parim kutsikas. Tema läheb otse edasi näituse lõppvõistlusele, kus omavahel kohtuvad allapõlve koerte BIS I, ülepõlve koerte BIS I, kutsikate BIS I ja veteranide BIS I, kelle hulgast valitakse BIS ehk näituse parim koer. Auhinnalise koha (esimesed 4 ringis) saavutanud saavad rosetile lisaks ka kingituse sponsorilt, kelleks seekord on Pandivere Lihatööstus. NB! Näitusel osalevaid koeri katsutakse ja vaadatakse ka nende hambaid – seega koerad peaksid olema käsitletavad ja peaksid laskma katsuda oma keha (hindamiseks, kas koer on heas füüsilises vormis ja parajas toitumuses, pole rasvunud või liiga kõhn). Agressiivsed koerad ei ole näitusele oodatud ja ründavad koerad diskvalifitseeritakse.

Match show’l osalemine on kasulik nii omanikule kui ka koerale – mõlemale esinemiskogemus! Lisaks ka tore sotsialiseerumisvõimalus. Puhjas toimuva näituse tulud lähevad Tartu Koduta Loomade Varjupaiga toetuseks. Kohtume juba sel pühapäeval – 7ndal juunil!